“Me burrin tim nuk isha ndier kurrë kështu në shtrat”/ Gruaja tregon arsyet pse “zuri” dashnor: Nuk ngopeshim dhe..

Një grua ka rrëfyer se si nuk është e kënaqur me jetën seksuale që ia ofron burri i saj. Për këtë arsye ajo ka gjetur ngushëllim tek një burrë tjetër!

Rrëfimi i plotë:

E dashur psikologe: Unë shtrihem në shtrat natën duke bërë seks me të dashurin tim të fshehtë me burrin tim të “shurdhër” që gërhet pranë meje.

Është entuziazmi më i madh që kam pasur ndër vite, por tani jam e shqetësuar se po i vjen fundi.

Unë jam një grua 52-vjeçare në një martesë të palumtur. Burri im, i cili është 53 vjeç, nuk më kushton vëmendje dhe nuk i intereson kurrë seksi, ndihem shumë e vetmuar.

I dashuri im është 57 vjeç dhe u takuam në internet kur nuk mund të flija një natë.

Ne kishim një lidhje të vërtetë dhe filluam të dërgonim mesazhe vazhdimisht.

Ne jetojmë 200 milje larg njëri-tjetrit, por kemi rrëmbyer çdo sekondë private së bashku për të dërguar mesazhe dhe thirrje me video.

Nuk ngopeshim me njëri-tjetrin dhe shpesh bënim seks natën vonë, ndërsa bashkëshortët flinin pranë nesh.

Gruaja e tij është 60 vjeç dhe pranoi hapur se nuk dëshiron më kurrë seks me të. Ajo i tha se nëse ai dëshironte, mund të shikonte jashtë marrëdhënies së tyre.

Mendova se marrëveshja jonë ishte perfekte – të dy kemi pasur njëfarë paralelizmi në martesa të palumtura.

Madje, jemi takuar disa herë dhe kemi qëndruar gjatë natës në hotele. Seksi ishte jashtë peshores.

Burri im nuk më kishte bërë kurrë të ndihesha kështu gjatë gjithë viteve që ishim bashkë. Por, herën e fundit që u takuam – pranë bregdetit për një fundjavë – ne debatuam për takimin tonë të ardhshëm.

Ai më tha se nuk mund të më shihte për një kohë pasi gruaja e tij po operohej.

U mërzita dhe i thashë se duhet të gjente kohë për mua dhe marrëdhënien tonë. Do ta pranoj se u ndjeva xheloze.

Më vonë atë ditë ai bllokoi numrin tim dhe më pas më dërgoi mesazh duke thënë se kishim mbaruar. Kanë kaluar dhjetë ditë që nuk kam dëgjuar për të dhe po qaj si një adoleshente e mallkuar nga dashuria.

Unë nuk mendoj se mund ta kaloj këtë.

Përgjigja e psikologes: Është e vështirë, por ky njeri nuk ka qenë kurrë i lirë të jetë me ty.

Ju jeni e martuar, andaj nëse nuk jeni e lumtur, pse nuk keni bërë diçka për ta ndryshuar gjendjen? Mashtrimi nuk është kurrë zgjidhja.

Ju keni shijuar emocionet e ndjekjes, por pasojat e kapjes mund të jenë katastrofike.

Burri juaj të paktën meriton të dijë se si ndiheni.

Shpjegojini atij se marrëdhënia juaj ndihet ndryshe dhe sugjeroni disa çifte që të këshilloheni për të parë se çfarë mund të shpëtohet.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Izet Mexhiti në Vrapçisht me të paknaqurit e BDI-së

Story i radhës

Oraret e gjumit për bebin 4 muajsh që ushqehet me qumësht gjiri dhe formulë

Të fundit nga