Manchester United nis për Koulibaly, dhe Napoli kundërpërgjigjet

Siç e dimë, Manchester United ka probleme të dukshme në mbrojtje këtë sezon. Pavarësisht ardhjes së Raphael Varane në skuadër në verë, në Old Trafford ata përpiqen të gjejnë zgjidhje për të forcuar skuadrën e tyre dhe për këtë arsye kjo çon në shfaqjen e opsioneve të reja në axhendën e skuadrës britanike.

Sepse skuadra angleze e di që duhet të përmirësojë skuadrën e saj në të gjitha fushat për të pasur një ekip shumë më konkurrues. Prandaj, asgjë më pak se Kalidou Koulibaly , një qendërmbrojtës 30-vjeçar i Napolit , tani ka hyrë në axhendën e skuadrës së drejtuar nga Ralf Rangnick.

Oferta e Napolit

Tani ka informacione nga RAI se skuadra Partenopeo ka transferuar ofertën e rinovimit për këtë lojtar, kontrata e të cilit përfundon në vitin 2023. Pra, klubi Partenopeo nuk mund të shkojë përtej një oferte prej 5 milion € në vit që është dërguar për të ditur interesin e anglisht.

Dhe pikërisht skuadra britanike ka vendosur të niset për mbrojtjen përballë sezonit të ri. Ai ndoshta do t’i ofrojë një kontratë të re më të mirë këtij senegalezit sepse kapaciteti ekonomik i anglezëve është shumë më i lartë. 

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Donaldi shkon në finalen e BBV

Story i radhës

Forlan i rikthehet futbollit

Të fundit nga