Mamiç talle me serbët 

Zdravko Mamiç, ish kryetar i Dinamos së Zagrebit dhe i arratisur nga Kroacia, ka folur për kombëtaret e Kroacisë dhe Serbisë në Kampionatin Botëror në futboll që po mbahet në Katar.

Mamiç tallet me serbët!

 “Kroatët e bënë kombëtaren shtet, kushtetutë, lëvizje, kult.

Është e pabesueshme se sa shumë janë bashkuar qytetarët, jo vetëm në Kroaci, por edhe në mbarë botën rreth kombëtares kroate.

Ky është fanatizëm.

Serbët nuk e bënë këtë, kurrë nuk krijuan kult kombëtar. Unë do të thosha se ekipi ishte mbledhur në kafene dhe restorante”, tha mes të tjera Mamiç.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

BE nuk ndalet, merr vendimin drastik ndaj Rusisë, ja lajmi i mirë që ka për Ukrainën

Story i radhës

​Berisha paralajmëron Ramën: Mjerë ti po preke votën e lirë

Të fundit nga