Kush është Indrit Çela që u rrah brutalisht me leva hekura

Indrit Çela është kuzhinieri i njohur i cili është dhuanuar një natë më parë nga disa persona ende të pa identifikuar. 

Por kush është kuzhinieri i famshëm që brutalisht u goditë me levë hekuri, grushte dhe shkelma?

Bëhet me dije se Indrit Çela përvojën e tij në kuzhinë e ka nisur si pjatalarës, ku ka rrëfyer gjithashtu se në emigrim i është dashur të punojë shumë për të fituar jetesën. Nga pjatalarës ka kaluar si ndihmës kuzhinier dhe hap pas hapi ka arritur të bëhet shef kuzhine.

Çela u bë i njohur për publikun shqiptar ne një sfidë  gatimit ku fitoi dhe vendin e dytë, ndërsa i pari doli miku i tij Alfio Rrotani dhe më pas janë shfaqur së bashku në disa emisione gatimi.

Ai jep njëkohësisht ai jep mësim në një nga institutet kulinare në vend.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

​Qytetarët thonë se kanë pritur më shumë nga qeveria Kurti 2

Story i radhës

Ukraina thotë se ka vrarë një oficer të lartë të marinës ruse

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish