Ukraina thotë se ka vrarë një oficer të lartë të marinës ruse

Ukraina pretendoi se ka vrarë një oficer të lartë të marinës ruse.

Stafi i Përgjithshëm i Ukrainës shkroi në Facebook se kapiteni i rangut të parë, Andrey Paliy, u vra nga forcat ukrainase gjatë luftimeve të ashpra, edhe pse rrethanat rreth vrasjes së tij janë të paqarta.

Moska ende nuk ka komentuar lidhur me këto pretendime të Ukrainës, ndërkaq ky informacion nuk ka mundur të verifikohet në mënyrë të pavarur.

Paliy ishte zëvendëskomandant i flotës së Detit të Zi të Rusisë dhe besohet se është oficeri i parë i marinës që është vrarë gjatë pushimit rus të Ukrainës, që ka nisur më 24 shkurt.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Kush është Indrit Çela që u rrah brutalisht me leva hekura

Story i radhës

Empoli – Verona, formacionet

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish