Kryeministri i Izraelit takohet me Putinin në Moskë

Naftali Bennett, kryeministër i Izraelit, është takuar me presidentin e Rusisë Vladimir Putin, në Moskë të shtunën për të diskutuar rreth krizës së Ukrainës, ka thënë një zëdhënës i tij.

Izraeli ka ofruar të ndërmjetësojë në konfliktin midis Rusisë dhe Ukrainës, megjithëse zyrtarët më parë kanë minimizuar pritjet për një përparim, raporton Al Jazeera.

Duhet shtuar se konflikti mes Ukrainës dhe Rusisë ka bërë që shtetet e ndryshme të reagojnë rreth kësaj krize.

Pjesa më e madhe dhe shtetet kryesore kanë dalur kundër Rusisë, shtete si: SHBA-të, Gjermania, Britania e Madhe e Franca.

Përveç këtyre edhe shtetet e afërta me Rusinë, si Kina, janë shprehur të rezervuar rreth këtij konflikti, madje ata kanë bërë thirrje tek të dy palët që të kenë kujdes të mos e përshkallëzojnë situatën që do dergonte drejt një konflikti më të madh.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Ndërpritet ndeshja mes shqiptarëve dhe malazezëve, u gjuajtën me karriga 

Story i radhës

Levica dhe Stoiljkoviçi, partnerët e Taravarit dhe Hoxhës, me Rusinë, kundër Ukrainës

Të fundit nga