Kosova U21 barazon sërish me Slloveninë U21

Ka përfunduar ndeshja në stadiumin “Z`dezele” mes Kombëtares së Sllovenisë dhe asaj të Kosovës për grupmoshat U21, e vlefshme kjo për kualifikimet drejt Evropianit Euro 2023 U21.

Pas plot 90’ minutave të zhvilluara, “Dardanët” e rinj kanë barazuar pa gola, respektivisht 0:0, si mysafirë me Slloveninë.

Përgjatë tërë ndeshjes të dy palët kishin rastet e tyre për të shënuar gol, por që portierët ishin në nivelin e tyre duke mbajtur portat e paprekura, dhe duke iu siguruar kombëtareve të tyre nga një pikë.

Ndërkaq, barazimi i sotëm ishte i dyti për Kosovën kundër Sllovenisë brenda katër ditëve.

Me pikët e reja, Kosova vazhdon qëndrimin në pozitën e pestë në Grupin G me gjithsej tetë pikë të arkëtuara, krahas kundërshtarit të sotëm Sllovenisë, që zë vendin e tretë në tabelë me 10 pikë të tubuara.

Rezultati final i ndeshjes është 0:0.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

VOA: Akuzë për krime lufte, ende nuk janë gjetur trupat e 15 prej të vrarëve në Izbicë

Story i radhës

Çfarë do të bënte ndryshe në “BBV”? Tregon Sarah Berisha, flet edhe për Dj Pm

Të fundit nga