Kjo është e veçanta ndaj Kosovës, e pabesueshme për Granit Xhakën

Granit Xhaka do ta zhvillojë sonte ndeshjen e 100-të me Zvicrën, e kujton debutimin me Helvetikët

Xhaka do ta zhvillojë sonte ndeshjen e 100-të me Zvicrën, e kujton debutimin me Helvetikët

Granit Xhaka do ta zhvillojë sonte ndeshjen e 100-të në fanellën e Kombëtares së Zvicrës.

Dhe, futbollisti kosovar do ta bëjë këtë në një ndeshje speciale për të pasi do të përballet me Kosovën.

E përmes një videoje të postuar nga Kombëtarja e Zvicrës në rrjetet sociale, Xhaka

e ka kujtuar ndeshjen e parë që e kishte zhvilluar me “Helvetikët” në vitin 2011.

Ai ndihet i nderuar që e ka veshur fanellën e Zvicrës aq shumë, por nuk e ka ndërmend tyë ndalet pasi synon ta thyejë rekordin, i cili është 118 paraqitje.

Nga ajo kohë, ai është bërë lojtar mjaft i rëndësishëm i Zvicrës duke marrë pjesë në Kampionate Evropiane dhe Botërore me këtë ekip.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Danimarka heq të gjitha kufizimet për COVID-19

Story i radhës

Kërkesa e SPAK për arrestimin e deputetit Bllako/ Reagon Tabaku: Duhet guxim edhe ndaj njerëzve me pushtet

Të fundit nga