Katër këshilla që të ndjeheni më pak të lodhur gjatë dimrit

Shumë prej nesh në këtë kohë e kemi problem të zgjohemi në mëngjes, ndjejmë lodhje gjatë ditës dhe mundohemi të këndellemi me disa kafe.

Përderisa orët me dritë shkurtohen në këtë periudhe është e vështirë të jemi të mbushur me energji – veçanërisht në mëngjes kur hap dritaret dhe jashtë është ende errësirë.

Megjithatë mund të bëni disa gjëra të thjeshta që ju përmirësojnë disponimin e ju bëjnë të ndjeheni më energjik.

Dilni më shpesh kur ka diell

Praktikoni gjumë të rregullt – vendosni një orar ku nuk fleni as më pak e as më shumë

Bëni palestër

Ushqim të shëndetshëm – zëvendësojeni kafen me ushqime të pasura që rrisin energjinë

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

“Momenti më i rrezikshëm për Evropën”, ministri britanik: Pushtimi i Ukrainës duket “shumë i afërt”

Story i radhës

Problemet me zemrën

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish