Jenson Button martohet me modelen e Playboy, Brittny Ward

Jenson Button, 42 vjeç, martohet me të fejuarën e modelit të Playboy, Brittny Ward, 31 vjeç, në një ceremoni të njomur nga dielli në Florida… shtatzënitë e saj “të papritura” bënë që dita e tyre e madhe të shtyhej dy herë.

Kampioni i Formula 1, 42 vjeç, dhe partnerja e tij modele, 31 vjeç, u martuan pasi “ardhjet e papritura” të djalit Hendrix, dy vjeç dhe vajzës Lenny Monrow, 14 muajshe, shkaktuan vonesa, sipas The Sun.

Me datën fillestare të caktuar për vitin 2019, ceremonia u tha se ishte shtyrë për herë të dytë nga kufizimet e koronavirusit përpara se të zhvillohej dita e madhe.

Renée Zellweger dhe i dashuri i saj prezantues televiziv Ant Anstead mendohet se kanë qenë në mesin e të ftuarve të A-List në festën e pritjes së mbushur me yje.

Një nga të pranishmit hyri në Instagram të shtunën për të zbuluar të porsamartuarit duke buzëqeshur duke prerë një tortë mbresëlënëse të bardhë me katër nivele, së bashku me mbishkrimin: “Tani kështu bëni një dasmë”.

Jenson veshi një ekran të hollë me një smoking të zi, ndërsa Brittny tregoi figurën e saj të lakmueshme me një fustan të bardhë saten.

Përfaqësuesit e Jenson dhe Brittny janë kontaktuar për koment nga MailOnline.

Në janar, Brittny foli për “së shpejti bashkëshortin” e saj Jenson dhe se mënyra se si ai e do “familjen e tyre më sjell lot në sy” teksa ajo e uroi atë për ditëlindjen.

Duke postuar në Instagram, ajo ndau një foto të saj duke puthur në faqe të fejuarin e saj kampion të Formula 1, duke shkruar: “Gëzuar ditëlindjen për shoqen time më të mirë! Çfarëdo që të ndodhë në jetë, e di që e kemi shpinën e njëri-tjetrit, sa dhuratë e bukur është kjo…. Vërtet e paçmuar.’

Duke falënderuar nënën e tij Simone Lyons për sjelljen e sportistit në botë, Brittny vazhdoi: “Mënyra se si e doni familjen tonë, më sjell lot në sy sa herë që mendoj. Gëzuar ditëlindjen babi, së shpejti do të bëheni bashkëshort. te dua pafund. P.s faleminderit @simonelyons46 që lindi dashurinë e jetës sime.’

u përgjigj në komente: “Faleminderit e mrekullueshme”.

Modelja ndau një sërë fotosh të tjera nga pushimet e çiftit, ku çifti duken të dashuruar në foto.

Në një imazh, dyshja mund të shihej duke shijuar një vakt së bashku në një sfond të bukur të një deti të qetë ndërsa dielli po perëndonte.

Brittny dukej magjepsëse me një fustan të kuq, ndërsa Jensen ishte veshur me një bluzë blu të kaltër.

Ata u mbajtën për dore përgjatë tavolinës ndërsa pozonin për foton në lokacionin e bukur.

Në imazhe të tjera, çifti mund të shihej duke shijuar një ditë jashtë oqeanit, duke u ngjitur nëpër shkëmbinj nën rrezet e diellit.

Jensen pozoi me humor me këmbën e tij mbi një gur në një imazh, ndërsa të dy nxorën gjuhën në një tjetër.

Partnerët mirëpritën fëmijën e tyre të dytë, një vajzë që e quajtën Lenny Monrow, në dhjetor 2020.

Duke ndarë fotot e saj dhe Jenson me të porsalindurin, tani 13 muajsh, Brittny shkroi në atë kohë: ‘Mirëserdhe në botë Lenny Monrow Button. Mami dhe babi janë krejtësisht të dashuruar, ajo ka gropëza ashtu si vëllai i saj i madh.

Jenson postoi gjithashtu një mesazh të ëmbël duke shkruar: ‘Mirëserdhët Lenny Monrow Button. Mami dhe babi tashmë janë të hutuar. Lenny ka gropëzat e vogla më të lezetshme si vëllai i saj i madh Hendrix. Britt po bën mrekulli dhe po rikuperohet mirë.’

Çifti janë gjithashtu prindër të djalit Hendrix, dy vjeç, ardhja e papritur e të cilit bëri që ata të shtynin dasmën e tyre.

Në maj 2020, Brittny shkoi në Instagram për të zbuluar se dasma e tyre do të bëhej në verën e vitit 2021, por ata e vonuan përsëri për shkak të pandemisë.

Ajo më vonë shkroi: “Mezi pres të martohem me këtë djalë… më në fund!

“Së pari një Button i papritur, por një bekim i tillë për bebe dhe më pas koronavirus 2021, unë do të bëhem znj. Button zyrtarisht.”

Çifti fillimisht duhej të martohej më 6 korrik 2019, por Brittny mbeti shtatzënë.

Jenson ishte fejuar më parë me modelen Louise Griffiths, 40 vjeç, përpara se çifti të ndahej në vitin 2005 pas pesë vitesh lidhje.

Legjenda e sportit ishte e martuar edhe me modelen Jessica Michibata, por u nda në dhjetor 2015 pas një viti martesë dhe një romance shtatëvjeçare.

Image

Jessica Michibata dhe Jenson butto

 

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Kuqezinjtë lënë gjurmët e tyre në Europë, 5 gola e 2 asiste

Story i radhës

Mariupol nën ethet e bombardimeve të vazhdueshme nga trupat ruse

Të fundit nga

Zhgënjeu në Champions

Interi shkëlqeu në derbin ndaj Milanit në fundjavë, shkatërroi rivalët e përjetshëm 5-1, teksa përballë Real