Haradinaj përgëzon futbollistët e Kosovës

Kryetari i AAK-së Ramush Haradinaj ka reaguar në Facebook pas barazimit të kombëtares së Kosovës në futboll si mysafire kundër Zvicrës.

“I kënaqur me lojën e mrekullueshme të çunave të Kosovës në Zvicër. Kemi përjetuar dhe atmosferën e cila ngjante sikur loja po zhvillohej në Prishtinë.

Përgëzoj përzgjedhësin Alain Giresse dhe të gjithë ekipin, që vazhdon të na bëjë krenarë”, ka shkruar Haradinaj.

Kosova dhe Zvicra luajtën sonte në një ndeshje miqësore, e cila përfundoi pa fitues 1:1.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Zelensky: Shkalla e sfidave s’është zvogëluar pavarësisht pretendimeve ruse për reduktim të aktiviteteve ushtarake

Story i radhës

​Ngjarjet e datës 30 mars

Të fundit nga