Gubetini: Hendbolli është traditë e Vushtrrisë 

Delegati i hendbollit, Fatmir Gubetini, një kohë edhe kryetar i KH Vushtrrisë, ndihet krenar me çmimet që ka fituar hendbolli.

Gubetini tha se tradita vazhdon.

“Tradita dëshmohet se Sporti nr. 1 në Vushtrri është hendbolli.

Sot KK Vushtrri Drejtoria për Kulture, Rini dhe Sport shpalli sportistet më të mirë për 2021.
Pra dëshmohet se hendbolli është traditë e Vushtrrisë sepse:

1. Lojtari më i mirë tek meshkujt Qendrim Pllana

2. Lojtarja më e mirë tek femrat Shqipe Tahiri

3. Klubi më i mirë tek femrat KHF Vushtrria

4. Ne mesin e 10 më të mirëve tek M edhe 2 Hendbollist

5. Ne mesin e 10 me te mirave tek F edhe 5 Hendbolliste.

6. Gjyqtarët më të mirë çifti ndërkombëtar Eshref Beqiri dhe Ilir Krasniqi

7. Punëtori Sportiv Sadik Xhema.

8. Trajneri me i mire Arben Parduzi”, ka shkruan Gubetini.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

ВИДЕО: Голем пожар во ридската населба Колтук во Тетово, изгореа три куќи

Story i radhës

Mungoi dhe sot në “Për’puthen”, vjen reagimi i parë nga Bora Zemani, ja çfarë ka ndodhur

Të fundit nga