Goditën arbitrat pas ndeshjes Lapraka-Arena, vihen në pranga 2 shtetas

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Nr. 5, në vijim të veprimeve hetimore për situatën e krijuar pas ndeshjes Lapraka-Arena të zhvilluar mbrëmjen e djeshme në Kamzë, bënë identifikimin, shoqërimin dhe arrestimin e shtetasve:

– J. P., 19 vjeç dhe Xh. M., 20 vjeç, dhe proceduan penalisht shtetasin D. Gj., 17 vjeç, për veprën penale “Goditje e sportistit, trajnerit, arbitrit”.

Këta shtetas, në bashkëpunim me njëri-tjetrin, pas ndeshjes Lapraka-Arena, kanë goditur shtetasit S. Ç. dhe M. B., arbitrat e kësaj ndeshjeje.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë, për veprime të mëtejshme procedurale.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Во ИК на ВМРО-ДПМНЕ влегуваат аналитичарот Клековски, актерот Љутков и поранешната вицегувернерка на НБМ Кадиевска-Војновиќ

Story i radhës

Arta Bilalli-Zendeli zgjidhet zv.anëtare e Komitetit për zgjedhjen e gjykatësve në Gjykatën europiane për të drejtat e njeriut.

Të fundit nga