Fitorja kundër Cagliarit jetike për Milanin në garën për titull, ja formacionet e mundshme

Sonte me fillim nga ora 20:45 do të zhvillohet ndeshja mes skuadrës së Calgiarit dhe gjigandit italian Milan, e vlefshme kjo për xhiron e 30 të Serie A.

Në xhiron e fundit të zhvilluar, Milani shënoi fitore 2:1 kundër Empolit, kurse Cagliari pësoi humbje me rezultat 2:0 kundër Spezias.

Momentalisht, pas 29 ndeshjeve të zhvilluara Milani zë vendin e parë në tabelë me 63 pikë, krahas Cagliarit që renditet në vendin e 17 me 25 pikë të arkëtuara.

Sa i përket ndeshjes së sotme, të dy skuadrat do të kenë probleme me mungesa të lojtarëve, ku për Cagliarin nuk do të paraqiten Nandez, Strootman, Walukiewicz, Baselli dhe Rog, kurse te Milani mungojnë Kjaer dhe Maldini.

Formacionet e mundshme të dy skuadrave i gjeni më poshtë.

Calgiari (3-5-2): Cragno; Altare, Lovato, Goldaniga; Bellanova, Grassi, Marin, Deiola, Dalbert; Pavoletti, Pedro

Milan (4-3-3): Maignan; Calabria, Kalulu, Tomori, Hernandez; Bennacer, Tonali, Kessie; Messias, Giroud, Leao

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Zjarr në Vlorë, shpërthejnë disa municione

Story i radhës

Mësoni se si të mos i merrni gjërat personale

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish