Ferizaj kërkon përkrahjen e tifozëve 

Ferizaj përgatitet për sfidën e të dielës (13.00) kundër Vitisë. Ferizajasit kërkojnë tre pikë në luftë për t’u rikthyer në elitën e futbollit të Kosovës. Vitia është në krizë të rezultateve e cila synon befasinë.   

“Djelmoshat tanë kanë nevojë për mbështetjen tuaj tifozë të dashur, në këto ndeshje vendimtare për të vazhduar me rezultate pozitive dhe për të arritur qëllimin tonë.

Andaj të dielën i gjithë qyteti drejtë stadiumit, për t’i dhënë mbështetjen djelmoshave tanë, të cilët po na bëjnë krenar me paraqitjet e tyre. 

Ky qytet, ky klub, kjo tifozeri e meriton Superligën, andaj tani është koha të bashkohemi të gjithë se bashku dhe të vazhdojmë drejtë Superligës!”, njofton FC Ferizaj.

Pas javës së 19-të në ligën e parë, Grupi B, Ferizaj është në vend të parë me 37 pikë e Vitia në fund me 10.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Pse gjykohen mjekët kaq shumë? Kjo histori do t’ju bëjë të reflektoni gjatë

Story i radhës

Inzaghi: Kemi grumbulluar më pak pikë se sa kemi merituar

Të fundit nga