Dortmundi i shkakton debakël Koln-it

Dortmundi pa frena, i shkakton debakël me rezultat 6:1 Koln-it. 

Verdhezinjtë vetëm në 45 minutat e parë shënuan katër herë dhe arritën fitore të thellë në luftë për titull të kampionit.

Për Dortmundin realizuan Guerreiro (15′), Haller (17′ e 69′), Reus (32′ e 70′), Malen (36′) dhe për Koln-in ka shënuar Selke (42′).

Dortmundi kryeson me 53 pikë por ka një pikë dhe një ndeshje më shumë se Bayerni e Koln renditet në vend të 13-të me 27 sosh pas 25 jave në Bundesliga I.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Tjetër dëmtim i rëndë për Richarlison?

Story i radhës

Ferizaj në festë, gjunjëzon rivalen e qytetit    

Të fundit nga