Dita kur nisi akuzimi i mjekut personal të Elvis Preslit

George Konstantine Nikopolos, greko- amerikani njohur si “Doktor Nick”, mjeku personal i Elvis Preslit, më 19 dhjetor të vitit 1979, akuzohet se në periudhën para vdekjes i kishte dhënë këngëtarit të madh mbidoza barnash të llojeve amfetaminë, qetësues, pilula gjumi dhe hormone.

Dr. Nick nuk i pranoi akuzat duke thënë se ishte përpjekur për ta ndihmuar Elvisin që të shkëputej nga varësia e barnave drogë.

Në këtë përfundimin arriti edhe juria, dhe dr. Nick u lirua nga akuzat për vrasje, por iu hoq përkohësisht e drejta e ushtrimit të profesionit të mjekut.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Sunak në udhëtimin e tij në Balltik, do t’i bëjë thirrje vendeve të qëndrojnë në mbështetje të Ukrainës

Story i radhës

Ky është parashikimi i motit për sot dhe 4 ditët e ardhshme

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish