Shqipëri - Page 109

Nuk zbatohet protokolli, 500 veta në ceremoninë mortore të dy të vdekurve nga Covid

Familjarët e dy viktimave që kanë ndërruar jetën në spitalet Covid, pas ekzaminimit mjeko-ligjor në morgun e Tiranës, kanë tërhequr trupat e pajetë dhe i kanë dërguar ata në shtëpitë e tyre për të kryer ceremonitë mortore. Sipas Abcnews.al dy viktimat që kanë humbur jetën nga Covid janë nga Peqini të moshës 82 dhe 74-vjeçare.

Biberaj: Në Tiranë po zhduken monumentet e kulturës, do vijnë serbët e do na thonë ju keni ardhur nga mali

Aleksandër Biberaj ish deputeti i PD-së tregoi një bisedë me ish kryeministrin e kohës Aleksandër Meksi kur në Tiranë nisi lulëzimi i kioskave. Aleksander Biberaj: “Pas një mbledhje të KRRTSh-së kur isha ftuar si përfaqësues i Telekom, duke pasur raporte konfidenciale, e pyes: Zoti kryeministër pse po lë kioskat se po prishet Tirana. Përgjigjja e tij

Zbulohet personi që urdhëroi vrasjen e vëllait të Talo Çelës

Është zbardhur vrasja e Bujar Çelës, vëllait të shumëkërkuarit Talo Çela. Sipas burimeve të A2, porositësi i kësaj vrasje dyshohet të ketë qenë Erion Alibej. Ky i fundit është arrestuar më 18 shtator, pasi akuzohet si porositësi i dy vrasjeve të ndodhura më datë 20 korrik në qytetin e Elbasanit, në lagjen “28 Nëntori”, ku

Tërmeti i 26 Nëntorit vijon me pasgoditje

Tërmeti i 26 Nëntorit vijon pasgoditjet pikërisht në të njëjtën zonë ku ra rreth një vit më parë. Sipas sizmologëve tërmeti me magnitudë 4 i shkallës Rihter që goditi Durrësin gjatë natës, është shoqëruar me 45 pasgoditje të tjera. “Ky është një aktivitet normal pastërmetor, në vijim të gjithë serisë që ka nisur që në

Spiropali bën deklaratën e papritur: Meta ishte i dehur, më erdhi keq për gjendjen e tij

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali hodhi dyshime se kreu i shtetit Ilir Meta është shfaqur në një gjendje tejet të rënduar për shkak të konsumimit të tepërt të alkoolit sonte në studion e Opinion. Spiropali tha se i vinte keq të shihte Metën në atë gjendje, duke aluduar se presidenti ishte

Çfarë e pret Ilir Metën? Spartak Ngjela paralajmëron ‘tërmet’ në politikën shqiptare

Avokati i njohur Spartak Ngjela u shpreh se e gjithë klasa politike në vend do të jenë pjesë e hetimit të Byrosë Kombëtare të Hetimit “Kush do ta firmoste. A do të dëgjosh këtu. Presidenti i Republikës betohet se nuk do të jetë palë. Ju thashë Idenburg ishte një personalitet i jashtëzakonshëm nuk mbajti palë

Analisti i njohur “shpërthen” ndaj presidentit Meta: Është i padëmshëm, i pa kulturuar

Në studion e emisionit “Open”, po flitet mbi dy njerëzit më të rëndësishëm politik në Shqipëri, kryeministrin Edi Rama dhe presidentin Ilir Meta. I ftuar në studio është analisti Frrok Çupi, i cili hodhi akuza të forta ndaj presidentit Meta. Sipas Çupit, presidenti nuk përmbën asnjë rrezik, ndërsa nuk ngurroi ta akuzoi atë si të