Bie interesimi për vaksinim, kaq doza u dhanë gjatë 4 orëve të fundit

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se në 24 orët e fundit janë dhënë 533 doza të vaksinës kundër Covid-19.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.815.517 doza të vaksinës.

Deri më sot 817.151 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

Deri më sot janë dhënë 98.099 doza përforcuese dhe doza të treta të vaksinës kundër COVID-19.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Pa energji, pa ngrohje dhe shkrijnë dëborën për ujë, mjerimi në Mariupol

Story i radhës

Rriten lehtë rastet me Covid-19 në Kosovë, sot asnjë vdekje

Të fundit nga