Berisha: Do të jem në koalicion me LSI, Meta do të ketë vendin e tij në opozitë

I pyetur në lidhje partinë Lëvizja Socialiste për Integrim, ish-kryeministri Sali Berisha u shpreh i vendosur se është dhe do të jetë në aleancë me këtë forcë politike.

Ai tha se presidenti i vendit Ilir Meta do të ketë rolin e tij në opozitë dhe se ky koalicion është për të çmontuar regjimin e Edi Ramës.

Berisha: Unë jam dhe do të jem për një aleancë me LSI. Ka që nuk e pëlqejnë por interesi për të çmontuar regjimin është më i madh se problematikat që dalin nga koalicioni. Meta do të ketë rolin e tij në opozitë, është faktor që do të merret me forcimin e opozitarizmit, nuk them gjë tjetër veç saj. Qëndroj i vendosur për të bërë gjithçka për luftën korrupsionit.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Ngjarjet e datës 16 mars

Story i radhës

Më shumë se 122 mijë britanikë të interesuar për strehimin e refugjatëve ukrainas

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish