Balliu: Problemi i PD-së Basha, nuk jep dorëheqjen ai se ka policinë e Ramës dhe kunatin

Në “Ora e Betit” nga Beti Njuma në RTV Ora, Klevis Balliu, Anëtar i Komisionit të Rithemelimit u shpreh se PD ka një problem dhe ai emër është Lulzim Basha.

Sipas tij, ai nuk jep dorëheqjen sa kohë ka policinë e Edi Ramës dhe se kunati i tij vazhdon të krijojë kompnai nën regjimin e Edi Ramës.

Balliu: PD ka një problem dhe ai emër është Lulzim Basha. Problemi që ka PD-ja është kryetari i saj. Unë nuk jam habitur sepse ai nuk po jep dorëheqjen sepse për sa kohë ai ka policinë e Edi Ramës dhe dyer e blinduara, ai mund të rrijë edhe vetëm sepse këtë gjë ai e ka biznes.

Erion Isufi kur dolën ato të dhënat personale doli me 14 rroga në 14 kompani të ndryshe të krijuar anë 8 vite falë politikave të kësaj qeveria. Pra, kunatit nuk i ka dalë keq në këto 8 vite. Ai paguhet me anë të këtyre kompani. Ndërsa mbështetësit e tij marrin tendera në këto bashki që i sulmojnë si të korruptuara.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Këta janë dy shqiptarët e parë që i bashkohen luftës së Ukrainës kundër Rusisë

Story i radhës

“Të zhytur deri në m.. deri te qafa”: Rrjedhin informatat nga shërbimi sekret rus? Ish-agjenti i BND analizon raportin shpërthyes të luftës

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish