Australia dhe Zelanda e Re telefonojnë ambasadorët rusë

Të dy ministritë e jashtme të Australisë dhe Zelandës së Re thirrën ambasadorët e Rusisë në këto vende të mërkurën për të shprehur kundërshtimin e tyre ndaj veprimeve të Vladimir Putin.

Kryeministri australian Scott Morrison tha se qeveria e tij nuk po ndërmerrte ende hapin për të dëbuar ambasadorin e Rusisë, por ai po diskutonte opsionin me liderët e vendeve të tjera.

Dëbimi i një ambasadori është një nga masat më të rënda të diplomacisë së huaj, shkruan BBC.

Derisa tensionet mes Ukrainës dhe Rusisë po vazhdojnë.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

E njëjta sallatë 10 vite rresht, Jennifer Aniston tregon recetën sekrete

Story i radhës

Kujdesi dhe gatishmëria, vazhdimisht duhet me qenë prezente por në veçanti gjatë dhe pas konfliktit Rusi – Ukrainë

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish