Alarmon drejtoresha e Arsimit: Nxënësit po blejnë armë online!

Drejtoresha e Arsimit në Komunën e Gjakovës, Eranda Kumnova-Baçi, ka ngritur shqetësimin për dukurinë e armatosjes me lehtësi të nxënësve nëpër shkolla.

Duke sqaruar rrethanat e aksionit në shkollën “Hajdar Dushi” në Gjakovë, ku policia të martën gjeti te një i mitur një revole, ndërsa te disa të tjerë edhe një thikë, dhe disa fishekë, ajo tha se këto armë po blihen në internet.

“Shqetësuese është blerja online e armëve të ftohta.

Apeloj te prindërit të kenë një situatë më të kontrolluar te fëmijët”, tha ajo.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Qeni “hero” i policisë shqiptare del në pension, polici nuk ndahet dot prej tij dhe e adopton

Story i radhës

Ramazani po afrohet, në këtë fshat koha e iftarit do të lajmërohet me krisjen e topit

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish