Aktorët e njohur kryejnë donacionin e madh në ndihmë të qytetarëve të Ukrainës

Situata aktuale mes Rusisë dhe Ukrainës i ka kthyer gjithë sytë e botë nga të dy vendet.

Pas dëmtimeve të orëve të fundit dhe largimit të mijëra qytetarëve nga vendi i tyre, të shumtë kanë qenë personazhet që u kanë ardhur në ndihmë qytetarëve ukrainas.

Dyshja e njohur e aktorëve, Mila Kunis dhe Ashton Kutcher kanë vendosur të dhurojnë 3 milionë dollarë për refugjatët dhe të lënduarit nga lufta në Ukrainë.

Kujtojmë se edhe Elon Musk bëri të mundur qasjen në Internet në të gjithë Ukrainën, për të gjithë qytetarët

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Pesë të plagosur në protestën kundër pushtimit rus në Nova Kakhovka të Ukrainës

Story i radhës

Xhevat Kurti për Rrahmanin: Për çudi nuk është startues ky super talent 

Të fundit nga