67-годишник учествувал во тепачка во Гази Баба

Вчеравечер се случил инцидент во скопска Гази Баба. 

На 30.01.2022 во 21.10 часот во СВР Скопје било пријавено дека на подрачјето на Гази Баба, поради претходно меѓусебно нетрпение, бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу С.Т.(67) и Љ.Б.(55), двајцата од Скопје, соопштија од МВР. 

По целосното документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок. 

skopjeinfo.mk

Story i mëparshëm

Manastirliu inspekton punimet në maternitetin “Mbretëresha Geraldinë”: Brenda qershorit mbyllet faza e parë

Story i radhës

Шпанија ни дава целосна поддршка за преговори со ЕУ, му кажа амбасадорот Гарсија на Ковачевски

Të fundit nga