ФОТО: Ковачевски му се заблагодари на Петков за срдечниот пречек

Премиерот Димитар Ковачевски на Фејсбук објави фотографии од пристигнувањето и првата средба со бугарскиот колега Кирил Петков. Тој му се заблагодари на домаќинот за срдечниот пречек во Софија.

Фото: Димитар Ковачевски/Фејсбук

„Од денеска ја започнуваме дводневната посета на Република Бугарија каде утре ќе одржиме меѓувладина седница. Благодарност до премиерот Петков за срдечниот пречек со највисоки државни почести“, напиша Ковачевски.

Фото: Димитар Ковачевски/Фејсбук
Фото: Димитар Ковачевски/Фејсбук
Фото: Димитар Ковачевски/Фејсбук
Фото: Димитар Ковачевски/Фејсбук

www.slobodenpecat.mk

Story i mëparshëm

22 viktima nga COVID-19 në Maqedoninë Veriore

Story i radhës

Si të gjendet fija e lëmshit në politikën e kalbur shqiptare

Të fundit nga