22 viktima nga COVID-19 në Maqedoninë Veriore

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se sipas të dhënave të Institutit të Shëndetit Publik gjatë 24 orëve të fundit, nga realizimi i 3.044 testimeve, janë regjistruar 718 raste të reja me koronavirus.

Nga rastet e reja, 95 janë riinfektime. Në po të njëjtën periudhë janë regjistruar 1.244 të shëruar dhe 14 viktima, transmeton TV21.

Në mënyrë shtesë në regjistrin për persona të vdekur me diagnozë nga COVID-19, janë paraqitur edhe 8 viktima të cilët kanë ndërruar jetë gjatë periudhës prej 12.01.2022 deri më datë 22.01.2022. 

Numri i rasteve aktive në vend është 20.020.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

​IKSHPK apel qytetarëve: Bartni maskat në çdo vend dhe vaksinohuni

Story i radhës

ФОТО: Ковачевски му се заблагодари на Петков за срдечниот пречек

Të fundit nga