Скопјанка физички нападната од соседка во својот двор

Скопјанка била нападната од соседка. 

На 10.02.2022 околу 17.00 часот во Полициската станица Бит Пазар, Џ.С.(41) од Скопје пријавила дека околу 11.30 часот во нејзиниот двор била физички нападната од нејзина сосетка, која со тврд предмет го оштетила и нејзиното возило.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот. 

skopjeinfo.mk

Story i mëparshëm

Një muaj paraburgim për xhenazexhinjtë, përzien kufomat dhe më pas zhvarrosën ato

Story i radhës

Kovaçevski-Fragogiannis: Janë rritje mardhëniet në mes Greqisë dhe Maqedonisë së Veriut

Të fundit nga