Пукање во Визбегово, повредено едно лице

Во скопското село Визбегово синоќа едно лице пукало со огнено оружје кон кон четири лица при што со повреди во пределот на нозете се здобило едно лице, соопшти Министерството за внатрешни работи.

-Синоќа во 20:30 часот е пријавено дека во село Визбегово, скопско, едно лице испукало со огнено оружје кон О.И.(36) од село Визбегово, Н.Љ.(27) од Скопје, В.Н.(40) од Куманово и Е.Р.(20) од Скопје. Со повреди во пределот на нозете се здобил Е.Р., по што бил пренесен во Градската општа болница „Св. Наум Охридски“ за укажување на лекарска помош, посочуваат од МВР.

Полицијата презема мерки за расчистување на случајот. 

skopjeinfo.mk

Story i mëparshëm

Berisha publikoi kandidatët për 6 marsin/ Reagon PD

Story i radhës

24 починати лица и 1837 нови случаи на ковид-19

Të fundit nga