Приведен малолетник кој ограбил аптека

Возило удри во малолетен пешак

На 21.12.2021 во 14.40 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Александар Урдаревски“, патничко возило „пежо 307“, со скопски регистарски…

skopjeinfo.mk

Story i mëparshëm

Prokuroria Themelore në Prizren kërkon paraburgim për zyrtarin e Autoritetit Pyjor të Komunës së Prizrenit

Story i radhës

Пановски: Очекувам да се зарази 70 отсто од населението, па ако не се појави поопасен сој, да преминеме во помирна ковид фаза

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish