Приведени крадци во Скопје, фатени на дело

На 23.01.2022 во 15.15 часот на подрачјето на Карпош од полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје и полициски службеници од Полициската станица Карпош биле лишени од слобода А.Л.(22) и малолетник од Скопје.

Тие биле затекнати при извршување на кривично дело тешка кражба во обид, а кај нив бил пронајден и одземен предмет поврзан со кривичното дело.

По документирање на случајот против нив ќе биде поднесен соодветен поднесок.

skopjeinfo.mk

Story i mëparshëm

85-vjeçarja merr dozën e tretë të vaksinës kundër Covid-19, tregon gjendjen

Story i radhës

ЕСМ: РЕК Битола испрати свои пожарникари за гаснење на пожарот во Жито Битола

Të fundit nga