85-vjeçarja merr dozën e tretë të vaksinës kundër Covid-19, tregon gjendjen

85-vjeçarja, në javën e tretë të vitit vendosi që të imunizohet edhe me dozën e tretë kundër korona virusit.

Derisa thotë se nuk e kanë munduar as dy vaksinat të cilat i kishte marrë para pak muajsh.

Dozën e vaksinës së tretë, në Qendrën e Mjekësisë Familjarë në lagjen “Emshir” në Prishtinë”, e morën edhe disa qytetarë të tjerë të cilët thanë se nuk kanë pritur më shumë se pesë minuta.

Që nga 9 dhjetori në Kosovë, ka filluar administrimi i dozës përforcuese dhe dozës së tretë të vaksinës kundër korona virusit.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Moti i acartë, lezhjanët ‘mbyllen’ në shtëpi

Story i radhës

Приведени крадци во Скопје, фатени на дело

Të fundit nga