Млад скопјанец се шетал со нож низ Аеродром

На 31.01.2022 во 04.25 часот пред угостителски објект на подрачјето на Аеродром, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го привеле С.А.(23) од Скопје, затоа што кај него бил пронајден нож.

По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок по Законот за оружје

skopjeinfo.mk

Story i mëparshëm

Angell Dimitrov: Nuk ka presion mbi Komisionin historik, takimi i parë në fund të shkurtit

Story i radhës

ВИДЕО | Божиновски: Бугарија сака да се поништи Македонија

Të fundit nga