Ковачевски: Благовремената реакција спречи пожарот во Битола да се прошири

Претседателот на Владата, Димитар Ковачевски, на својот Фејсбук профил објави дека вечерва телефонски разговарал со градоначалникот на Битола, Тони Коњановски за да се информира за состојбата со пожарот во фабриката „Жито Битола“.

Тој вели дека вечерва се слушнал со битолскиот градоначалник Тони Коњановски за да се информира за ситуацијата.

–Министерот Спасовски и директорот на ЦУК, Стојанче Ангелов се во постојана комуникација со општината, а екипите на МВР навремено пружија поддршка за локализирање на пожарот. Благовремената и координирана реакција го спречи ширењето на пожарот и предизвикување на поголема штета, напиша Ковачевски на ФБ за пожарот во објектот на битолската фабрика за производство на леб „Жито Битола“.

www.slobodenpecat.mk

Story i mëparshëm

PSG fiton me goleadë

Story i radhës

Temperaturat, disa gradë nën zero. Ministria e Shëndetësisë këshillon qytetarët

Të fundit nga