За неполни две недели, уште еден Супер Милионер Џекпот

Возбудливи денови за Видеолотарија Касинос Австрија и, пред сè, за нејзините играчи. Додека расте еуфоријата за ИГРАЈ БЕЗ НЕРВОЗИ И МЕРЦЕДЕС ВОЗИ и главните награди, двата автомобили Мерцедес, се појави нова радост, на друг „фронт“. Освоен е уште еден СУПЕР МИЛИОНЕР ЏЕКПОТ во првиот месец во новата година и тоа повторно со осумцифрена вредност во денари.

После првиот, во рок од неполни две недели, пристигна и вториот СУПЕР МИЛИОНЕР во 2022. Најпосакуваната добивка во Македонија ја освои В. П.

СУПЕР МИЛИОНЕР ЏЕКПОТ добивката вредна 10.588.267 денари е добредојдена за бранување на мирните пензионерски денови. Добивката е освоена во петокот попладне, на 28 јануари, во објект на Спортлајф во Штип, а радоста и задоволството ќе траат уште долго. Нашиот среќен играч го освои СУПЕР МИЛИОНЕРОТ, а сумата го освои него со својата вредност, меѓутоа истакна дека парите ќе заминат на адреса на неговите наследници. Нема да ја пропушти оваа шанса да направи и да остави нешто за своите деца.

СУПЕР МИЛИОНЕР ЏЕКПОТ и понатаму ќе ги радува играчите на Видеолотарија Касинос Австрија со добивки и до 12.000.000 денари, но не пониски од 8.000.000. Во меѓувреме, додека го чекаме следниот, тука е МИЛИОНЕР ЏЕКПОТ како добредојдена добивка вредна од 1.200.000 до 1.800.000 денари.

#ИграјЗаЗабава #ИграјОдговорно

Story i mëparshëm

Presidenti ukrainas: Konflikti ushtarak me Rusinë do të nënkuptonte luftë të përgjithshme në Evropë

Story i radhës

Pak për popullin dhe shtetin dhe gjithçka për vetveten apo vdekje Sokratit në emër të demagogut dhe hipokritit!

Të fundit nga