Движењето БЕСА ќе одржи конгрес на 5 март

Движењето БЕСА ќе го одржи вториот конгрес на 5-ти март годинава, одлучи на денешната седница Централното собрание на БЕСА.

Избрана е и комисијата за организирање на конгресот во состав од Абдуш Демири, Аднан Азизи и Арјанит Хоџа, соопштија од партијата.

На Централното собрание се расправало за извештајот на Централниот штаб за Локалните избори 2021 година, на кој, како што наведуваат, Движењето БЕСА како политички субјект успеа да победи во две општини и да собере околу 26.000 гласови, со што ги исполни целите поставени од Изборниот штаб.

www.slobodenpecat.mk

Story i mëparshëm

Gjysmëvjetori i dytë në Maqedoni fillon më 1 shkurt me przencë fizike

Story i radhës

Putin përgatitet për luftë, bën lëvizjen e rëndësishme – dalin pamjet

Të fundit nga