ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Сончево, студено и ветровито со појава на голомразица

Сончево со мала до умерена облачност, многу студено и ветровито. Попладне облачноста ќе се зголеми, а во планинските подрачја и во североисточните делови ќе има локален слаб снег. Ќе дува умерен, вдолж Повардарието и во источните делови повремено засилен ветер од северозападен правец, вели временската прогноза на УХМР.

Движењето на температурите во земјата погледнете го на мапата:

Од УХМР предупредуваат дека во следните денови времето ќе биде многу студено и ветровито со умерен до засилен северозападен ветер. Утринските температури на многу места ќе се спуштаат околу -10 степени, а дневните ќе бидат околу и под нулата. Поради ниските температури се очекува појава на голомразица.

www.slobodenpecat.mk

Story i mëparshëm

KEDS njofton qytetarët: Këto janë pajisjet që harxhojnë më shumë rrymë

Story i radhës

Vulin pretendon se një grup kriminal planifikoi vrasjen e Vuçiqit

Të fundit nga