ВМРО-ДПМНЕ: Европол открива aтeнтат врз Вучиќ, од мaфијашот Звицер кому Спасовски и МВР му дадоа македонски пасош

Нов скандал го тресе МВР на Спасовски. Радоје Звицер според информации на Европол, потврдени од МВР на Србија потврдија дека е откриен заговор за атентат врз претседателот на Србија Вучиќ, ова денеска преку соопштение до јавноста го истакнуваат од ВМРО-ДПМНЕ.

-ВМРО ДПМНЕ во рамките на обелоденувањето на аферата “мафија” пред помалку од една година откри дека на списокот мафијаши и криминалци кому Спасовски им издал легален македонски пасош но под друго име е токму атентаторот на Вучиќ Радоје Звицер. Поминува една година, и виновни за оваа афера каде со македонски пасош се стекнале регионални и светски мафијаши, нема. Освен симболична казна за неколку службеници во МВР кои треба да бидат колатерална штета нема одговорност за вистинските организатори на ваквата мрежа за издавање на македонски пасоши. Нема криминалец кој не оперира со пасошите на Спасовски со македонско знаме, велат од партијата.

Од таму додаваат дека ова покажува дека покрај срамот за Македонија кој го приредува Спасовски, тој е отворен заштитник на криминалот.

www.slobodenpecat.mk

Story i mëparshëm

Град Скопје формира служба која ќе работи на повик на граѓаните 24/7

Story i radhës

Zhupa: Kandidatët tanë për zgjedhjet e 6 Marsit e kanë marrë edhe “OK” e Berishës

Të fundit nga