Zvogëloni puçrrat me këtë truk të thjeshtë

Në vend të fshehjes së puçrrave me pudër dhe korrektorë, ju këshillojmë të provoni këtë truk!

Puçrrat mos i prekni, as mos i shtrydhni në mënyrë që të mos rrisni ënjtjen dhe të bëni problem më të madh.

Me një kube akull zvogëloni ënjtjen ashtu që me të t’u bëni masazh puçrrave një deri në dy minuta.

Pastaj zonën e skuqur fshijeni me fasoletë letre dhe me aceton, duke përdorur shkoptha për vesh, duke kaluar butësisht sipër puçrrave.

Ky truk do t’i dehidratojë dhe do t’i zvogëlojë puçrrat.

Prisni disa minuta, pastaj zonën e skuqur mbulojeni me grim. Kini parasysh që acetonin nuk do të guxoni ta përdorni afër syve.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Shumë të vdekur pas sulmit me raketa në një fshat në rajonin e Chernihiv

Story i radhës

Ja disa këshilla të thjeshta për të parandaluar rrudhat

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish