Zgjidhet problemi me kalimin hekurudhor në LLopat

Kalimi hekurudhor në fshatin Llopatë, në shtrirje Kumanovë-Shkup ka filluar të funksionoje, ka njoftur Qendra Rajonale e Menaxhimit të Krizave. Ky kalim nuk ka funksionuar për shkak defektit në mjetet e ndalimit dhe sinjalizimit të komunikacionit rrugor për udhëtarët të cilët udhëtojnë me automjete.

Personi përgjegjës në Stacionin Hekurudhorë në Kumanovë ka theksuar se defektet e sinjalistikës dhe rampa janë zgjedhur dhe janë funksionale.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Super Bowl Crypto Ads, Which One Was the Most Interesting?

Story i radhës

A do të ketë rritje të rrogave në arsim? Përgjigjet mininstri Shaqiri

Të fundit nga

Juventus-Inter pakt?

Presidenti i Juventusit, Andrea Agnelli u takua dje me homologun e tij të Interit, Steven Zhang

AlbanianMacedonianEnglish