Zgjedhjet e 14 Majit/ Meta: Mundësi e shkëlqyer për largimin e shpejt të kësaj Qeverie

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, thotë se më 14 maj, do të jetë një mundësi për të larguar më shpejt qeverinë e kryeministrit Edi Rama.

Në një postim në rrjetet sociale, Meta thekson se opozita në 14 Maj, “do arrijë një fitore madhështore”.

Ndër të tjera kreu i PL thotë se roli i Partisë së Lirisë do të jetë vendimtar për rikthimin e demokracisë dhe llogaridhënies.

POSTIMI I PLOTE

Zgjedhjet e 14 Majit janë një mundësi e shkëlqyer për largimin e shpejt të kësaj Qeverie.

Unë besoj se opozita do arrijë një fitore madhështore!

 

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Çmimi i parë i “Këmbës së Artë” në futbollin e Europës, i shkon Asllanit

Story i radhës

U zgjodhën organet e reja të shoqatës së prokurorëve publikë

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish