Zëdhënësja e LSDM-së: Qytetarëve u duhen zgjidhje dhe jo zgjedhje të parakoshme

Zëdhënësja e LSDM-së, Bogdanka Kuzeska në konferencë për shtyp në pyetje të gazetarëve tha përsëriti qëndrimin e partisë së saj se kërkesat e partisë opozitare maqedonase janë jo të sinqerta.

“OBR-PDUKM është ajo parti që gjatë periudhës së fundit ka bllokuar propozimin për ndryshimet në Kodin Zgjedhor për 1 njësi zgjedhore me rreth tre mijë amendamente, ndërsa këto ditë shohim se si partia me trysni dhe kërcënime përpiqet të bëjë presion te partitë më të vogla politike”, tha Kuzeska.

Ajo shtoi se LSDM është kundër zgjedhjeve të parakohshme kuvendare dhe se kjo qeveri do të mbesë deri në vitin 2024.

“Qytetarët meritojnë të sillmei me përgjegjësi dhe t’u përgjigjemi sfidave në krizën energjetike dhe shëndetësore”, u shpreh Kuzeska.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Për humbjen e peshës, preferohet ushqimi në mëngjes e jo në mbrëmje

Story i radhës

Kjo është kërkesa e ministrit Sali ndaj homologut të tij kosovar në lidhje me masat e vendosura

Të fundit nga