Yjet marrin pjesë në koncertin për mbledhjen e fondeve në Mbretërinë e Bashkuar

Snow Patrol janë ndër aktet që kanë performuar në një koncert për mbledhjen e fondeve për Ukrainën në Birmingham.

Grupi kryesues e hapi shfaqjen me hitin e tyre Run, përpara paraqitjes së artistëve duke përfshirë Ed Sheeran, Camila Cabello, Nile Rodgers, Emeli Sandé dhe Jamala – të cilët fituan Eurovision Song Contest për Ukrainën në 2016, shkruan BBC, transmeton Bota sot.

Ata do të “dërgojnë mesazhe solidariteti dhe shprese për popullin e Ukrainës”, u tha shikuesve bashkë-prezantuesi Roman Kemp.

Shfaqja po mbledh fonde për apelin humanitar të Komitetit të Emergjencave të Fatkeqësive (DEC) dhe po ndiqet nga 8,000 fansa personalisht dhe miliona të tjerë në ITV dhe STV.

Transmetuesit po dhurojnë rreth 3 milion paund të ardhura nga reklamat, me 250,000 paund të krijuara nga shitja e biletave.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Apple shkurton prodhimi e modelit të iPhone me 20%

Story i radhës

Si ta joshim beben të marrë ilaçin

Të fundit nga