Xhaferi: Gjurmët dhe vepra e Abdylaqim Ademit do të vazhdojnë të jetojnë përgjithmonë!

Kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi sot ka vizituar varrin e ish ministrit të Arsimit, Abdilaqim Ademi. Xhaferi pas nderimeve ka theksuar se gjurmët dhe vepra e Ademit do të vazhdojnë të jetojë përgjithmonë.

“Përkujtoj me ndjenjë të thellë dhimbjeje shokun tonë të dashur, njeriun zemërgjerë, politikanin mendjemprehtë dhe bashkëpartiakun besnik, të respektuarin Abdilaqim Ademi – Qimon tonë, gjurmët, fytyra dhe vepra e të cilit do të vazhdojnë të jetojë në ne përgjithmonë. Qoftë i përjetshëm kujtimi për ty!”, ka shkruar Xhaferi. https://www.facebook.com/100044639310154/posts/502941111203862/

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

LSDM: Krahas rrogës minimale do të rriten edhe pensionet

Story i radhës

Pale Iloska nga Velesi shpallet e pafajshme për vrasjen e ish-partnerit të saj

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish