Vrau kinematografen gjatë xhirimeve, Alec Baldwin paditet nga familjarët

Alec Baldwin dhe producentët e filmit “Rust” janë paditur nga avokatët e familjes së kinematografes që aktori i njohur vrau me armë zjarri në shesh-xhirim.

Sipas avokatëve të familjes, arma nuk ishte e nevojshme në skenë dhe se vdekja e Halyna Hutchins erdhi nga mungesa e organizimit dhe pakujdesia.

Kinematografja Halyna Hutchins u vra në tetor gjatë xhirimeve të filmit “Rust” kur arma që Baldwin mbante në dorë shkrepi.

Në intervistën e parë në televizion që nga tragjedia, Alec Baldwin tha se ai nuk e tërhoqi këmbëzën në armën që vrau aksidentalisht kineasten Halyna Hutchins. Sipas raportimeve, aktori besonte se arma ishte bosh. Atij i ishte dorëzuar arma nga ndihmësdrejtori Dave Halls.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Ancelotti: PSG ishin superior, Mbappe i pandalshëm

Story i radhës

Shefi i Pentagonit në Bruksel për bisedime të rëndësishme në NATO

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish