Veseli me akuza të rënda: U ndërpre transmetimi, nuk iu deshën më shumë minuta për me kthye borxhin

Presidenti i klubit të futbollit Dukagjini nga Klina, Fabian Veseli, akuzon rëndë gjyqtarin e ndeshjes Gjilani – Dukagjini.

Gjilani ka shënuar fitore me rezultat 2:1 ndaj Dukagjinit, duke u kualifikuar në çerekfinale të Kupës së Kosovës.

Dukagjini fajëson gjyqtarin për humbje dhe eliminim të pamerituar.

“Nga minuta e 72-të e ndeshjes si për “rastësi” u ndërpre transmetimi.

Në 10 minutat e fundit të saj ndryshoj gjithçka sepse ishte e qartë se nga loja nuk realizohet dot skenari.

Nuk është çudi, ky gjyqtar është mësu që me 10 minuta me krye punë, edhe atëherë kur u zgjodhë më i miri.

Madje, as sot s’ju deshën më shumë minuta për me kthye borxhin për shpërblimin paraprakë.

Dukagjini hesht por nuk harron.

Nuk e ka harru as finalen e Kupës vitin e kaluar, e as dëmtimet e njëpasnjëshme në kampionat.