Vazhdon pastrimi i lumenjve të Vushtrrisë

Drejtoria për Mbrojtje dhe Shpëtim në Komunën e Vushtrrisë, të martën ka vazhduar me pastrimin e lumenjve në gjithë territorin e qytetit, me qëllim që të shmanget mundësia e vërshimeve.

Në funksion të kësaj, sot ka vazhduar pastrimi i lumit në lagjen e Bunjakve në fshatin Samadrexhë, që ka qenë një pikë kritike e rrezikuar nga vërshimet.

Postimi i plotë:

Vazhdon pastrimi i lumenjve të qytetit

Drejtoria për Mbrojtje dhe Shpëtim po vazhdon me pastrimin e lumenjve në gjithë territorin e qytetit, me qëllim që të shmanget mundësia e vërshimeve.

Në funksion të kësaj, sot ka vazhduar pastrimi i lumit në lagjen e Bunjakve në fshatin Samadrexhë, që ka qenë një pikë kritike e rrezikuar nga vërshimet.

Drejtoria për Mbrojtje dhe Shpëtim.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

“El Clasico” edhe në Formula 1

Story i radhës

Rama: Mbështetje financiare për sportistët që do ketë nevojë për stërvitje speciale

Të fundit nga