​Ukraina thirrje kompanive perëndimore të tërhiqen nga Rusia

Ukraina thirrje kompanive perëndimore të tërhiqen nga Rusia.

Ministri i Punëve të Jashtme të Ukrainës, Dmitro Kuleba, tha sot se të gjitha kompanitë perëndimore duhet të tërhiqen nga Rusia për arsye humanitare.

Kuleba tha për CNN se “ajo thjesht duhej të vazhdonte të punonte në Rusi kundër parimeve bazë dhe të fitonte para atje”.

“Ato para janë të njomur me gjakun ukrainas”, tha ministri i Jashtëm ukrainas.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Sy më sy me amshimin

Story i radhës

Trajneri tregon pse nuk e fuste Berishën në fushë

Të fundit nga