Ukraina: Rusia po planifikon sulme me raketa nga deti

Anijet ruse janë duke u përgatitur për sulme me raketa kundër shënjestrave ukrainase, ka thënë Ministria ukrainase e Mbrojtjes.

“Raketat e flotës së Federatës Ruse në Detin e Zi, janë duke kryer detyrat në zona të caktuara në Detin e Zi dhe Detin Azov”, ka thënë Ministria.

“Disa anije kanë hyrë në zonën e mbyllur, ndoshta për të kryer sulme me raketa kundër objekteve në Ukrainë”.

Trupat ruse janë duke u fokusuar në mbajtjen e pozicioneve dhe janë duke tentuar të rigrupohen, në mënyrë që të rrisin kapacitetet e ofensivës, sipas Ministrisë.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Pse zemrat e dy njerëzve rrahin shpeshherë në sinkron me njëri-tjetrin?

Story i radhës

Bacë Naim Miftari, zoti u ndihmon të shërohen njerëzve të ndershme dinjitozë siç je ti

Të fundit nga