Ukraina pretendon se Rusia ka humbur 169 mijë e 170 trupa në luftë

Ukraina ka dhënë përditësimin e saj të fundit mbi numrin e humbjeve që ka pësuar Rusia që nga fillimi i luftës.

Ky përditësim pretendon se 169 mijë e 170 trupa ruse janë vrarë, raporton Sky News.

Sipas tyre, edhe 6 mijë 921 automjete të blinduara janë shkatërruar.

Aty përfshihen edhe 3 mijë e 574 tanke dhe 305 avionë.

Burimi: GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Rasti “Parcelat në Vodno”: Gjykata e Apelit liron nga burgu Mijallkovin, dënon me dy vjet Gruevskin

Story i radhës

Efi sërish në Big Brother? Fansat vendosin të preferuarin e tyre

Të fundit nga